Przygotowanie do współpracy z architektem wnętrz


Architekt wnętrz ma oczywiście największy wpływ na to, jak będzie przebiegać wasza współpraca, ale po części ty również o tym decydujesz, bo ty też do tej współpracy możesz jakoś się przygotować. No i zdecydowanie powinieneś to zrobić. Upewnij się, że zatrudniony przez ciebie architekt wie, jakiego wykończenia wnętrz oczekujesz i że wie, jak ma działać, abyś ty był zadowolony z uzyskanych wspólnie efektów. Musisz przekazać mu jak najwięcej informacji na temat własnych oczekiwań. Ale nie tylko!

Wykończenie wnętrz – niezbędne informacje

Architekt na pewno chętnie dowie się również o tym, jaki styl życia prowadzisz, z kim w ogóle mieszkasz w domu i – na przykład – jak często przyjmujesz gości! Każda taka dodatkowa informacja może okazać się na wagę złota. Nie jest sztuką zaprojektować pomieszczenia, które potrafią oczarowywać wyglądem. Sztuką jest przygotować takie wnętrza, które są tak samo atrakcyjne wizualnie, jak i atrakcyjne za sprawą swojej maksymalnej funkcjonalności.

O tym wszystkim będziecie rozmawiać z architektem na waszym pierwszym spotkaniu, ale przeszkodą w omówieniu wszystkich kwestii stanie się czas, dlatego by maksymalnie go wykorzystać i nie tracić go na zastanawianiu się nad każdym zadanym pytaniem, wcześniej przygotuj odpowiedzi na te zapytania, które mogą wyjść z ust projektanta. Zazwyczaj są one jednak podobne.

Określ swoje potrzeby

Osoba, której zleciłeś albo masz zamiar zlecić aranżowanie oraz wykończenia wnętrz, na pewno zapyta cię o to, jaki styl najbardziej ci się podoba, poprosi o wskazanie przykładowych aranżacji, które uznajesz za atrakcyjne oraz zechce dowiedzieć się, co takiego jest dla ciebie kompletnie nieakceptowalne, czyli jakich przedmiotów nigdy w życiu nie umieściłbyś we własnym domu. Sam się nad tym wcześniej zastanów. Dla lepszego zobrazowania własnych potrzeb i oczekiwań możesz też wydrukować sobie zdjęcia różnych aranżacji i przynieść je ze sobą na spotkanie. Zrób wszystko, aby wasza współpraca była owocna. O to przecież chodzi, byś dzięki niej zyskał takie przestrzenie, które codziennie będą cieszyć twoje oczy.

Więcej znajdziesz na: https://remperfekt.pl/