Dlaczego tak ważna jest hydroizolacja tarasu?


Dla wielu z nas idealny początek dnia to nieśpieszne wypicie filiżanki pysznej kawy na tarasie, delektowanie się widokiem kwitnących w ogrodzie kwiatów, zebranie sił na nadchodzący dzień. Aby w pełni docenić swój taras warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie jego stanu technicznego. Może okazać się, że już za chwilę trzeba będzie podjąć kroki ku polepszeniu jego warstwy izolacyjnej. Hydroizolacja tarasu.
Tarasy i balkony wychodzą poza obrys budynku, a co za tym idzie, są znacznie bardziej narażone na wyniszczające warunki środowiskowe. Dlatego hydroizolacja na płytki tarasowe powinna być położona już w pierwszych latach użytkowania nieruchomości, aby uchronić taras przed wnikającą i niszczącą go wilgocią.
Izolacja na taras jest dostępna w każdym markecie budowlanym. Oczywiście warto pomyśleć o niej znacznie szybciej i już przed położeniem płytek tarasowych zastosować odpowiednie impregnaty. Jeśli jednak nie zamierzamy na razie skuwać płytek możemy zastosować specjalne powłoki i farby, które zadziałają zabezpieczająco, zwłaszcza w nadchodzących, deszczowych miesiącach.
Hydroizolacja łazienki może zostać przeprowadzona w tym samym czasie, aby za jednym zamachem zabezpieczyć płytki przed wilgocią.

Polecane: naprawa dachów i dekarz Poznań.